os. Centrum E 18
12 307 16 16 kontakt@pompyciepla-krakow.pl
Bo zasługujesz na najwyższą jakość usług

Klimatyzacja – oferta

klimatyzacja - ofertaPraktycznie każdy z nas na co dzień spędza mnóstwo czasu w zamkniętych pomieszczeniach – zarówno w domu, jak i w pracy. Aby zapewnić sobie w takich miejscach wysoki poziom komfortu, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią jakość powietrza.

Nie jest to jednak proste, bowiem istnieje kilka ważnych elementów które w ogromnym wręcz stopniu mogą wpływać na to, czy będziemy w stu procentach zadowoleni z warunków panujących w danym pomieszczeniu. Istnieje zresztą pojęcie "komfortu cieplnego", które określa najważniejsze warunki, jakie muszą zostać spełnione aby warunki w danym pomieszczeniu były dla nas w pełni odpowiednie. Jest ono oczywiście dość szerokie, bowiem zależy od kilku istotnych czynników zewnętrznych, takich jak pora roku czy indywidualne uwarunkowania fizyczne danej osoby.

Według powszechnie przyjętych standardów do zapewnienia sobie pełnego komfortu cieplnego konieczne jest uzyskanie temperatury na poziomie 18-24 C oraz wilgotności powietrza w granicach 35-75%. Bardzo często okazuje się, że niewielkie odchylenia od tej normy powodują dość nieprzyjemne odczucia; może to być uczucie suchości lub zbyt wilgotnego powietrza.

Jeszcze inną kwestią o którą należy zadbać z najwyższą uwagą jest czystość powietrza w danym pomieszczeniu. Bardzo często lekceważymy coś takiego, skazując się w taki sposób nie tylko na zwykłe niewygody. Szkodliwe substancje zawarte w powietrzu mogą zwiększać ryzyko powstawania najróżniejszych chorób cywilizacyjnych, takich jak bóle głowy czy alergie.

O czystość powietrza należy także dbać w pomieszczeniach, w których sterylne warunki są szczególnie istotne – na przykład w gabinetach stomatologicznych.

Na rynku znajdziemy aktualnie wiele różnych typów klimatyzatorów, które zupełnie inaczej mogą sprawdzać się w konkretnych warunkach. Do najważniejszych z nich należą klimatyzatory ścienne, kasetonowe oraz kanałowe. Podstawowym kryterium, na jakie należy zwracać uwagę przy ich wyborze jest wielkość pomieszczenia, w którym zamierzamy je zamontować.

Działalność naszej firmy opiera się na doborze i montażu urządzeń oraz na pełnej obsłudze w zakresie serwisu, również w okresie pogwarancyjnym.

oferta klimatyzacja