os. Centrum E 18
12 307 16 16 kontakt@pompyciepla-krakow.pl
Bo zasługujesz na najwyższą jakość usług

Gdzie umieścić pompę ciepła w remontowanym domu?

Jeśli pompa ciepła będzie w stanie zmieścić się w kotłowni to wydaje się, że takie rozwiązanie będzie najlepsze. Często jednak jest to trudne, szczególnie, jeśli jest tam nadal stary kocioł.

pompa ciepła w domuTam gdzie funkcjonują w domach kotły gazowe zdarza się, że kocioł jest w holu albo w sieni, wówczas w domu nie ma wydzielonej kotłowni. Tutaj pojawia się jeszcze problem, jeśli chodzi o dwufunkcyjne kotły, czyli takie, które podgrzewają wodę, a nie ma w nich zasobnika c.w.u. natomiast w pompie ciepła jest on ważnym elementem. Trzeba znaleźć dla niego odpowiednią ilość przestrzeni. Z brakiem miejsca można poradzić sobie na kilka sposobów. Urządzenie może być w holu, pod schodami czy w specjalnym pomieszczeniu na strychu.

pompa ciepła kompaktGodne polecenia będą między innymi pompy kompaktowe, których elementy będą zamknięte w jednej obudowie. Dzięki temu będą one estetycznie wyglądać i jednocześnie są dobrze zabezpieczone przed przypadkowymi uszkodzeniami. Trzeba jednocześnie pamiętać, że taka pompa może być dość głośna w czasie pracy, dlatego nie powinna być blisko sypialni i tego typu pomieszczeń, gdzie odpoczywamy.

Warto szukać również sprzętu cichego, który spełni nasze oczekiwania. Urządzenia stawia się przy ścianie budynku albo tak, by ich część była za budynkiem. Jeśli pompę ustawi się na zewnątrz będzie to rozwiązanie zarówno braku miejsca, jak i dużego hałasu, z jakim może się wiązać funkcjonowanie pompy ciepła. Obecnie wybór pomp jest już duży, dlatego łatwiej wybrać coś dla siebie odpowiedniego co będzie dopasowane do pomieszczeń i potrzeb.