os. Centrum E 18
12 307 16 16 kontakt@pompyciepla-krakow.pl
Bo zasługujesz na najwyższą jakość usług

Pompa ciepła - opłacalna inwestycja

ekonomia a pompy ciepłaGdy chcemy przy wyborze systemu grzewczego kierować się ekonomią powinniśmy pomyśleć o pompie ciepła. Takie urządzenie jest niezwykle efektywne i korzysta z niego wielu mieszkańców całej Europy.

Już po kilku latach od inwestycji taka instalacja się nam zwróci. Jednocześnie otrzymujemy naprawdę wysoki komfort i bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Ciągle rosnące ceny paliw doprowadziły do tego, że ludzie szukają alternatywnych źródeł ogrzewania. Pompa ciepła będzie wykorzystywać ciepło, które pochodzi z gruntu, powietrza bądź wody. Nakłady finansowe na pompę powinny się zwrócić w około 7 lat. Okres zwrotu będzie oczywiście różny w zależności od tego, jakie formy się zastosuje.

Duże znaczenie ma wydajność i wybranie odpowiedniego źródła dolnego. Warto między innymi brać pod uwagę jak kształtuje się współczynnik COP. Im wyższy ten współczynnik, tym pompa będzie się charakteryzować większą wydajnością i da nam większe możliwości. Pompa ciepła jest również bardzo wygodnym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że opiera się praktycznie w pełni na automatycznych rozwiązaniach. Urządzenie pracuje w obiegu, z którego nie wydostają się spaliny ani wyziewy czy odpady. Nie ma konieczności serwisowania czy przeglądów tak jak instalacje na gaz.

sterowanie pompą ciepłaPrzez niektórych producentów wprowadzana jest między innymi internetowa komunikacja, dzięki czemu użytkownicy mają pełną kontrolę nad funkcjonowaniem systemu. Firma serwisowa również może mieć dostęp do danych i będzie kontrolować pracę urządzenia. W ten sposób można szybko reagować na wszelkie pojawiające się nieprawidłowości. Najlepsze pompy ciepła można sterować komputerem z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Dlatego pompa jest rzeczywiście dobrym i sprawdzającym się rozwiązaniem. Patrząc na najbardziej rozwinięte kraje i to jak często wykorzystują one pompy ciepła można przypuszczać, że z roku na rok będzie rosła również liczba osób, które będą wykorzystywały pompy ciepła w Polsce. Jest coraz większa świadomość, dlatego wdraża się nowoczesne technologię do naszych domów. Sama pompa ciepła sprawdza się zarówno bardzo dobrze w domach, jak i w większych budynkach: hotelach, szkołach czy ośrodkach wypoczynkowych.