os. Centrum E 18
12 307 16 16 kontakt@pompyciepla-krakow.pl
Bo zasługujesz na najwyższą jakość usług

Wentylacja - oferta

wentylacja ofertaPod pojęciem wentylacji kryje się proces polegający na wymianie powietrza w danym budynku. Głównym celem czegoś takiego jest zapewnienie w pomieszczeniach odpowiedniego mikroklimatu, który będzie z kolei pozwalał na zdrowe i przyjemne spędzanie w nim wolnego czasu.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów takich systemów. Możemy znaleźć między innymi wentylację naturalną, mechaniczną, nawiewną, wywiewną oraz wiele innych. Bardzo ważne jest w takim razie wybranie dokładnie takiego rozwiązania, jakie będzie w stanie zapewnić danemu użytkownikowi faktycznie wysoki poziom wygody w codziennym użytkowaniu.

W ciągu ostatnich dekad w szeroko rozumianym budownictwie coraz bardziej rozwijał się trend polegający na znacznym oszczędzaniu ciepła w domach. Z tego też powodu z roku na rok stawiane budynki stają się coraz szczelniejsze i lepiej izolowane, co ma zapobiegać uciekaniu ciepła na zewnątrz budynku. Jest to oczywiście w pełni uzasadnione, ale jednocześnie prowadzi do znacznego zwiększania stężenia zanieczyszczeń i gromadzenia się pary wodnej w środku budynków.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez niezależne ośrodki, poziom zanieczyszczenia w środku budynku może w takiej sytuacji przekraczać zewnętrzne normy nawet o 500%. Istnieje jednak wiele sposobów na to, aby w swoim bezpośrednim otoczeniu zapewnić sobie faktycznie wysoką jakość powietrza. Potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia wentylacja, dzięki której będziemy znacznie mniej narażeni na ciągłe wdychanie groźnych dla nas pyłków, kurzu czy zanieczyszczeń. Nawet zwykłe materiały budowlane czy niektóre elementy wyposażenia wnętrz mogą stale wydzielać mnóstwo niebezpiecznych toksyn.

Również i para wodna przy zbyt wysokim stężeniu może stanowić dla nas poważne zagrożenie, między innymi ze względu na zawarty w niej dwutlenek węgla. Para wodna wydziela się w dużej ilości przy niektórych codziennych czynnościach, takich jak zwykła kąpiel czy suszenie prania. Wszystko to sprawia, że skorzystanie z odpowiedniej wentylacji jest niezwykle ważne nie tylko dla naszej wygody, ale również i ze względu na stan naszego zdrowia.

Działalność naszej firmy opiera się na doborze i montażu urządzeń oraz na pełnej obsłudze w zakresie serwisu, również w okresie pogwarancyjnym.

wentylacja ofertaZakres usług świadczonych w zakresie wentylacji:
  • wentylacja mechaniczna
  • wentylacja z odzyskiem ciepła
  • wentylacja basenów wykonana z kanałów z pianki
  • wykonawstwo kanałów z płyt z wełny sprasowanej np.Climaver
  • instalacje oddymiania